Deniz Taşımacılığı image
Deniz taşımacılığı, genellikle daha uzun teslimat süreleri ile büyük miktarda ürünü aynı anda sevk eden şirketler tarafından kullanılır. Bu taşıma şekli en uzun olanıdır, ancak maliyet açısından idealdir.

Avantajlar:
  • Ağır ve hacimli malların taşınması için ideal
  • Büyük hacimler için ucuz 
  • Uzun teslimat sürelerine sahip ürünler için uygundur

Önde gelen okyanus taşıyıcıları ile ortaklıklar aracılığıyla oldukça esnek hizmetler sunuyoruz. Bu köklü ilişkiler, kapasite ve artan deniz taşımacılığı ticaret hacimlerine hızlı ve verimli bir şekilde uyum sağlama becerisini garanti eder.

Özel hizmetlerimiz şunları içerir:
Konteynırdan Az Yük (LCL)
FCL (Tam Konteyner Yükü)

FCL nedir?

Bir ihracatçının bir tam konteyner yüküne sığacak malları varsa, bir FCL (Full Konteyner Yükü) kargosunu doldurmak için. Bir FCL kargosunda, söz konusu konteynerdeki tüm mallar bir göndericiye aittir. Bir FCL'de(Full Konteyner Yükü) bir göndericiye ait olduğundan, konteynerdeki kargonun konteynere tam olarak yüklenmesi gerekmez. Kargonun yarı dolu veya çeyrek yüklü konteyner olmasına izin verin, bir gönderi altında bir gönderici tarafından rezerve edilmişse, söz konusu gönderiye FCL gönderi denir. Taşıyıcı yönlendirme seçeneklerine dayalı olarak FCL, tam konteyner yükleri için en iyi transit-maliyet-maliyet kombinasyon ürünümüzdür.

LCL nedir?

Bir göndericinin bir dolu konteynere sığdırmak için yeterli mala sahip olmadığı bir LCL (Konteynırdan Az Yük) kargosu altında, mallarını diğer nakliyecilerle birlikte konsolide etmek için bir konsolidatörle kargo rezervasyonu yapar. Bu gönderi türüne LCL gönderi denir. Söz konusu birleştirici, tam yüklü bir konteyner (FCL) düzenler ve diğer göndericilerin gönderilerini konsolide eder ve her gönderiyi nihai varış noktasında ayırarak her gönderiyi nihai varış noktasına teslim eder.